Facebook
TEXT_SIZE

Anunț ÎNCEPERE - WORK-SHOP ”Tehnici de acordare a primului ajutor și de gestionare eficientă a situațiilor de urgență care pot surveni la școală”

În atenția personalului din învățământul preuniversitar din județul Timiș

Casa Corpului Didactic Timiș anunță începerea work-shop-ului „Tehnici de acordare a primului ajutor și de gestionare eficientă a situațiilor de urgență care pot surveni la școală”.
Parteneri:
Secția UPU-SMURD a Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara – condusă de Dr. Mihai GRECU, medic șef al UPU-SMURD Timiș, al SMURD 3 – Regiunea Vest și director de rezidențiat in specialitatea medicină de urgență
Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Banat” al județului Timiș – condus de Inspector Șef Locotenent-colonel inginer Lucian-Vasile MIHOC
Numărul total de ore: 16
Work-shop-ul va fi susținut de: 
Personal abilitat din cadrul secției UPU-SMURD a Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara
Personal abilitat din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Banat” al județului Timiș
Calendarul de desfășurare:
04.06.2019 - 14.00 - 18.00 (4 ore)
05.06.2019 - 14.00 - 18.00 (4 ore)
06.06.2019 - 14.00 - 18.00 (4 ore)
07.06.2019 - 14.00 - 18.00 (4 ore)
Locul de desfășurare:
04.06.2019: Centrul de formare din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Banat” al județului Timiș – cu sediul în incinta Detașamentului 2 de Pompieri Timișoara (Bulevardul 16 Decembrie 1989, Nr. 48 Timișoara)
05.06.2019: Centrul de Documentare și Informareal Colegiului Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara (Bulevardul Constantin Diaconovici Loga, Nr. 37, Timișoara)
06.06.2019, 07.06.2019: Sala de pregătire din cadrul secției UPU-SMURD a Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara (Bd. Liviu Rebreanu, nr.156, Timișoara)
Fără taxă pentru participanți
La prima sesiune de work-shop se vor prezenta următoarele documente:
             -        CARTE DE IDENTITATE – PENTRU LEGITIMARE
-        copie după cartea de identitate
-        adeverință de la unitatea de învățământ (din care rezultă statutul de angajat)
 
Lista participanților:

Nr. crt.

Nume și prenume

Unitatea de învățământ

1.    

Agafiței Mihaela Monica

Școala Gimnazială Sânandrei

2.    

Ardelean Bianca

Școala Gimnazială Nr. 24 Timișoara

3.    

Ardelean Diana Maria

Liceul Tehnologic Electrotimiș Timișoara

4.    

Berzescu Mihaela-Georgiana

Școala Gimnazială Nr. 12 Timișoara

5.    

Bilanin Claudia

Școala Gimnazială ”Anghel Saligny” Banloc

6.    

Crașovan Ileana

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

7.    

Dincă Iuliana Emilia

Liceul Teoretic ”Vlad Țepeș” Timișoara

8.    

Dinu Liliana

Școala Gimnazială Nr. 27 Timișoara

9.    

Dumbrava Nina

Casa Corpului Didactic Timiș

10. 

Erdei-Voros Melinda

Școala Gimnazială Giarmata

11. 

Fiat Ionica

Liceul Tehnologic Electrotimiș Timișoara

12. 

Filip Ioana Daniela

Școala Primară ”Casa Speranței”

13. 

Ghemiș Daniela

Școala Gimnazială Sacoșu Turcesc

14. 

Harhaci Stela Mariana

Școala Gimnazială Nr.12/Grădinița P.P. CFR-Timișoara

15. 

Ionașcu Izabela Andrada

Grădinița PP. Nr. 53 Timișoara

16. 

Ivan Paul-Georgian

Liceul Teoretic ”Vlad Țepeș” Timișoara

17. 

Matei Daniela

Grădinița cu Program Normal Nr. 36 Timișoara, Structură Grădinița cu Program Normal Nr. 37 Timișoara

18. 

Milin Tihomir

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

19. 

Mladin Liliana

Scoala Gimnaziala Nr. 12 Timișoara

20. 

Neamțu Mihai

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

21. 

Otu Daniela

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

22. 

Pavel Elena Alina

Școala Gimnazială Nr. 12 Timișoara

23. 

Peia Cristian

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

24. 

Spineanu Claudia

Colegiul Național ”Constantin Diaconovici Loga” Timișoara

$125. 

Stanciu Laura

Liceul Teoretic ”William Shakespeare” Timișoara

26. 

Tanas Alina Loredana

Școala Primară ”Casa Speranței”

27. 

Tarța Mihaela Florentina

Liceul Teoretic ”William Shakespeare” Timișoara

28. 

Țuțac Miriam Andreea

Școala Primară ”Casa Speranței”

29. 

Văcărescu Andana Manuela

Liceul Teoretic ”Vlad Țepeș” Timișoara

30. 

Wokan Cristina Elisabeta

Liceul Teoretic ”Vlad Țepeș” Timișoara

Responsabil activitate,
prof. dr. met. Daniela Hojda
Sâmbătă, 07 12 2019