TEXT_SIZE

Anunt incepere program acreditat MEN Informatica si TIC pentru gimnaziu - clasa a V-a G2

În atenția cadrelor didactice din județul Timiș,
 
Casa Corpului Didactic Timiș a constituit grupa a doua pentru formarea competențelor privind procesul de predare-învățare – evaluare la clasa a V-a pentru disciplina Informatică și TIC.
Denumirea programului de formare: Informatică și TIC pentru gimnaziu – clasa a V-a
Durata: 60 ore (formare față – în – față)
Număr credite profesionale transferabile: 15
Formatori: prof. Iordaiche Eugenia Cristina și prof. Adriana Simulescu
Loc de desfășurare a programului de formare: Liceul Teoretic Grigore Moisil din Timișoara (Str. Ghirlandei nr. 4)
Calendarul cursului:
28 septembrie 2018 intervalul orar  16 – 20 (4 ore)
29 septembrie 2018 intervalul orar  9 – 17 (8 ore)
5 octombrie 2018 intervalul orar  16 – 20 (4 ore)
6 octombrie 2018 intervalul orar  9 – 17 (8 ore)
12 octombrie 2018 intervalul orar  16 – 20 (4 ore)
13 octombrie 2018 intervalul orar  9 – 17 (8 ore)
19 octombrie 2018 intervalul orar  16 – 20 (4 ore)
20 octombrie 2018 intervalul orar  9 – 17 (8 ore)
26 octombrie 2018 intervalul orar  16 – 20 (4 ore)
27 octombrie 2018 intervalul orar  9 – 13 (4 ore)
Prezența la curs este obligatorie.
Lista cadrelor didactice care s-au înscris pe pagina web a CCD Timiș și fac parte din grupa 2:

Nr. crt.

Numele și prenumele

Unitatea de învățământ

1

BABA SANDA

Școala Gimnazială Rudolf Walter Timișoara

 2

BAKOS ETELCA

Liceul Teoretic Bartók Béla Timișoara

 3

BILANIN CLAUDIA

Școala Gimnazială ”Anghel Saligny” Banloc

 4

BOGOS CULIȚA NICOLETA

Colegiul Național ”Coriolan Brediceanu” Lugoj

 5

BORANGIC CLAUDIU

Școala Gimnazială Comuna Victor Vlad Delamarina

 6

BRĂILOIU-PETER MAGDA

Colegiul Tehnic ”Electrotimiș” Timișoara

 7

CALANGIU DĂNUȚ-MARIAN

Școala Gimnazială Comuna Belinț

 8

DONOIU CAMELIA DANIELA

Școala Gimnazială Nr. 27 Timișoara

 9

DOSPINA PAULINA

Școala Gimnazială Comuna Darova

 10

GERMER HILDE KHATERINA

Școala Gimnazială Comuna Birda

 11

HOBAN ELENA SIMONA

Liceul Teologic Penticostal ”Logos” Timișoara

 12

HUŢAN MARIUS DINEL

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Lugoj

 13

IENEA GEORGIANA-CARINA

Școala Gimnazială Șandra

 14

IONESCU – MORATELLI CLAUDIA

Liceul Tehnologic „Traian Grozăvescu” Nădrag

 15

KISS MIHAELA LUMINIȚA

Școala Gimnazială Nr. 27 Timișoara

 16

MICLEA ION-PETRU

Școala Gimnazială Comuna Victor Vlad Delamarina

 17

RUICAN VIOLETA GENOVEVA

Liceul Teoretic "Nikolaus Lenau" Timișoara

 18

VÂLCEANU EDWARD

Școala Gimnazială Comuna Criciova

 19

VASILIU ILEANA

Școala Gimnazială Nr. 30 Timișoara

La prima oră de curs se vor prezenta următoarele documente:
  1. cererea de înscriere – listată – avizată de conducerea unității școlare
  2. adeverință de la unitatea școlară privind apartenența la grupul țintă (în adeverință se va specifica faptul că în anul școlar 2018 – 2019 cadrul didactic are în norma de predare ore de Informatică și TIC la clasa a V-a)
  3. copie xerox a cărții de identitate
  4. copie xerox a certificatului de căsătorie (în cazul în care numele de pe actul de identitate nu coincide cu numele de pe diploma de licență)
  5. copie xerox a diplomei de licență
    Responsabil program,
Prof. met. Duiuleasa Simona Elena
Marți, 16 10 2018