TEXT_SIZE
În atenția cadrelor didactice din învățământul preuniversitar al județului Timiș

Având în vedere numeroasele solicitări de cuprindere în acest program de formare a cadrelor didactice din instituțiile de învățământ care urmează a fi evaluate de către ARACIP în anul 2018, s-a realizat o reorganizare a grupelor pentru a veni în sprijinul pregătirii cadrelor didactice pentru evaluarea externă. În acest sens, pentru programul de formare continuă avizat MEN, „Sprijin pentru unitățile din învățământ în vederea pregătirii activităților de evaluare externă”, vă facem cunoscute următoarele informații:

Programul de formare este avizat MEN în Oferta CCD Timiș pentru anul școlar 2017 – 2018.
Numărul total de ore: 24
Formatori: prof. Vărgatu Maria, prof. Aghiciuc Monica
Calendarul programului: Programul se va desfășura în perioada: 9-17 martie 2018, în zilele de vineri (în intervalul orar 16 – 20) și sâmbătă (în intervalul orar 9 – 17), după cum urmează:
09.03.2018 (vineri), intervalul orar 1600 - 2000
10.03.2018 (sâmbătă), intervalul orar 900 - 1700
16.03.2018 (vineri), intervalul orar 1600 - 2000
17.03.2018 (sâmbătă), intervalul orar 900 - 1700
Locul desfășurării programului de formare: Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timișoara (b-dul C. D. Loga, nr. 45, Timișoara)
Prezența la curs este obligatorie.
Costul cursului/cursant: 90 lei.
Taxa de curs se va achita în perioada 8 – 9 martie 2018 folosind una din modalitățile descrise mai jos:
- cu factură plătită de unitatea școlară: se va solicita factură la CCD Timiș
- cu ordin de plată (transfer bancar): plata se va face în contul CCD Timiș  RO94TREZ62120E330500XXXX, CUI: 4605510, cu următoarele precizări :
  • nume și prenume
  • școala de proveniență
  • denumire program formare
- cu chitanță (achitată la casieria CCD Timiș, în zilele luni-joi, în intervalul 1200 - 1600)
La prima oră de curs se vor prezenta următoarele documente:
  • cererea de înscriere – listată – avizată de conducerea unității școlare
  • copie xerox a cărții de identitate
 
Lista cursanților:
Grupa 1
1. Gavenda-Pera Mărioara
2. Mihai Cristina-Adriana
3. Cosmescu Debora - Viorica
4. Stefan Oana-Ionela
5. Bidileci Laura Ofelia
6. Korsos Angela
7. Buse Antoaneta - Geanina
8. Grigoraș Camelia
9. Crestin Oana-Eugenia
10. Risteiu Nicoleta
11. Tigriş Nicoleta-Liliana
12. Tigriș Daniel
13. Petric Carmen
14. Todorescu Maria
15. Radu Cosmin-Flavius
16. Guianu Denisa-Rodica
17. Toth Melinda-Aloisa
18. Ramneantu Simona
19. Vânătu Ana
20. Ciucure Loredana
21. Tega Gabriela-Ana
22. Pascu Alina-Lăcrimioara
23. Ignat Elena
24. Saftiuc Raluca
25. Iliescu Iulia
26. Bărbos Daniela-Andreea
27. Sebeșan Daniela-Camelia
28. Orha Ioana-Carla
29. Popovici Snejana-Ionela
30. Cercega Deliana
 
Grupa 2
1. Chihai Cosmina
2. Berzescu Calina
3. Zubcu Ana
4. Tismanariu Adriana
5. Dejica Ramona Monica
6. Gulin Amalia - Cristina
7. Crișan Lavinia
8. Popa Victoria Iulia
9. Popovici Daniela Mariana
10. Ivănuş Diana Cristina
11. Tarța Mihaela-Florentina
12. Draghici Elena Luminita
13. Gyorodi Daniela-Maria
14. Gherescu Nistor
15. Wibiral Aurica
16. Feier Adriana
17. Dinulescu Elena-Marcela
18. Uleu Monica-Alina
19. Benzar Valentina-Ioana
20. Pleșa Iuliana-Rodica
21. Ochian Cristina
22. Docna Carmen-Angelica
23. Balogh Nicoleta-Alexandrina
24. Chevereșan Radmila
25. Percea Adina-Daniela
26. Tautu Silvia
27. Carp Marinela
28. Andreascec Camelia-Elena
29. Popa Victoria-Iulia
Vă așteptăm cu drag!

Responsabil program,
Ciama Irina

Autentificare personal CCD Timis



Luni, 25 06 2018